اخبار صنعت, بلاگ

خرده فروشان بزرگ و کرونا

خرده فروشان بزرگ و کرونا

شیوع بیماری کرونا تمامی کسب و کارهای دنیا را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. این بیماری در حالی موجب ورشکستگی و تعطیلی برخی کسب و کارها شده که برخی دیگر از مشاغل به ویژه مشاغلی که بصورت آنلاین و غیرحضوری در حال خدمات رسانی هستند، به شدت با افزایش تقاضا روبرو بوده اند. جوامع متعدد تلاش می‌کنند دورماندن از یکدیگر را در وضعیت کنونی تجربه کنند. در چنین وضعیتی، فراهم‌شدن نیاز روزمره با سرعت مناسب بسیار اهمیت دارد؛ به‌ویژه کاربران مسن‌تر و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای نیاز بیشتری در این حوزه دارند.

خرده فروشان بزرگی همچون والمارت و آمازون نیز متأثر از این وضعیت نیروی کار خود را افزایش داده اند. این کمپانی ها از زمان شیوع ویروس کرونا با تقاضای روزافزون برای کالاهایی همچون شیرخشک و ضدعفونی‌کننده‌ی دست و انواع دیگر تجهیزات پزشکی روبه‌رو شده اند. آمازون قبلا اعلام کرده بودند که ۱۰۰ هزار نفر نیروی جدید را برای کار در انبارها استفاده خواهند کرد. به‌علاوه، غول خرده‌فروشی جهان به تمامی شرکای تجاری خود اعم از سرویس‌های تحویل پیشنهاد داد که حقوق راننده‌ها و نیروهای تحویل را در شرایط کنونی افزایش دهند. والمارت هم تصمیم دارد تا با افزایش نیروی انسانی، پاسخ مناسبی به افزایش تقاضاها در شرایط کنونی بدهد.

شرکت آمازون با بهینه سازی خطوط زنجیره تأمین فرایندهای لجستیک، خرید و ارتباط با فروشند‌های متفرقه را تسهیل نموده تا انبارداری و تحویل کالاهای ضروری مانند مایحتاج روزانه، مواد ضدعفونی‌کننده، شیرخشک و تجهیزات پزشکی را در اولویت قرار داده است.

مطابق آمارهای ارائه شده و پیش بینی های کارشناسان اقتصادی، تغییر در سبک خرید و رفتار مشتریان بعد از دوران کرونا نیز ماندگار بوده و موجب تغییر قابل تجهی در بخش تجارت الکترونیک و خرید و فروش آنلاین خواهد بود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *