بلاگ

معیارهای انتخاب صندوق (چک اوت کانتر) فروشگاهی

چک اوت کانتر هلدکس

چک اوت کانترها نسل جدیدی از تجهیزات فروشگاهی هستند که با گسترش فرم های سوپرمارکت و هایپرمارکت استفاده ا آنها نیز گسترش یافته و به بخشی از تجهیزات ضروری فروشگاه ها تبدیل شده اند.

استفاده از صندوق فروشگاهی جریان فرآیندی مدیریت سفارشات را تسهیل می سازد. با استفاده از یک سیستم نرم افزاری متناسب با نوع فروشگاه می تواند حجم بالایی از فرآیند سفارش گیری را تسهیل کند.

با وجود اینکه چک اوت کانترها دارای یک سری مشخصات کلی مشابه هستند اما به تناسب محل استفاده می توانند دارای جزئیات و امکانات گسترده و متفاوتی باشند.

به عنوان مثال چک اوت کانترهایی که در سوپرمارکت و هایپرمارکت ها استفاده می شوند در مدل های دینامیک، مجهز به تسمه نقاله، دارای سینی جمع آوری سفارش و برخی امکانات دیگر هستندو حال آنکه یک فروشگاه لباس و پوشاک می تواند با در اختیار داشتن یک کانتر استاتیک و یک سیستم نرم افزاری فرآیند فروشگاه داری خود را مدیریت نماید.

صندوق فروشگاهی همانند هر کدام از تجهیزات فروشگاهی دیگر و همچنین ماشین های اداری، تجهیزات آموزشی، تجهیزات شبکه و … دارای نرم افزار مخصوص به خود است که بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر نصب می شود. در انواع صندوق فروشگاهی با توجه به کاربری صندوق فروش، نرم افزار صندوق فروشگاهی باید تهیه شود.

در یک دسته بندی کلی انواع میز چک اوت را به دو گروه اصلی دینامیک و استاتیک می توان تقسیم نمود. مدل های دینامیک دارای موتور و تسمه نقاله برای به حرکت درآوردن سفارشات مشتری هستند. مدل های استاتیک بدون موتور و عموما مجهز به سیستم سخت افزاری و نرم افزاری صندوق فروشگاهی هستن.

از نظر ظاهری نیز انواع پک اوت را به مدل های L  شکل، U شکل و صاف می توان دسته بندی نمود که هریک از این اشکال با توجه به طراحی و چیدمان فروشگاه انتخاب می شوند.

چک اوت کانترهای تولیدی برند Holdex در دو مدل استاتیک و دینامیک قابل سفارش بوده و همچنین مدل Tino به توجه به طراحی ویزه آن قابلیت تغییر در ابعاد و اندازه و نحوه چیدمان را دارد.

برای مشاهده این محصولات می توانید به بخش چک اوت کانتر ها مراجعه نمایید.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *