اخبار صنعت

بزرگترین خرده فروشان دنیا

اگر پیگیر اخبار مرتبط با صنعت خرده فروشی باشید، حتما نام هایی همچون آمازون و والمارت را بارها شنیده اید. این دو شرکت عظیم و یا به اصطلاح غول های خرده فروشی، با در دست گرفتن سهم بزرگی از بازارهای داخلی ایالات متحده و همچنین بازارهای جهانی در سایر کشورها قادر به تصاحب بخش عمده درآمد حاصل از فروش کالاهای تندمصرف در این بازارها شده اند.

استراتژی ابتدایی والمارت در ابتدا سود کم و ارائه کالا با تخفیفات همیشگی بود که تاکنون نیز این استراتژی تحت عنوان فرمت های فروشگاهی همواره تخفیفDiscount Stores همچنان از روش های موثر جذب مشتری به حساب می آید. طبق گزارش سایت statista این شرکت با افزایش 2.9 درصدی در سهم فروش، موفق به کسب 514.4 میلیارد دلار از فروش کالاهای خود در دنیا شده است.

برند آمازون نیز که در ابتدا با هدف فروش آنلاین کتاب پا به عرصه بازارهای داخلی آمریکا گذاشت و پس از مدت زمانی اندک با ورود به بازار کالاهای تندمصرف و روزانه خانوار سهم بازار خود را بطور قابل توجهی در داخل و خارج آمریکا  افزایش داد. این برند به عنوان بزرگترین خرده فروش آنلاین در سطح دنیا سالانه موفق به کسب درآمدی بالغ بر 63.404 میلیارد دلار در یک چهارم نخست سال 2019 با رشد 19.89 درصدی شده است.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *