اخبار صنعت

اصول چیدمان فروشگاه

چیدمان به طور کلی به معنای هماهنگ سازی طراحی شده برای جلوه دادن رنگ ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا محل کسب وکار به صورت هنرمندانه و اثر بخش در راستای هدف سودآوری نهایی است.

با توجه به پیدایش و ایجاد ساختار جدید و فن آوری نوین در بخش خرده فروشی فروشگاهی، شدت رقابت در این حوزه در حال افزایش است. نحوه چیدمان کالاها در فروشگاه و محل قرار گرفتن اجزای اصلی فروشگاه مانند قفسه ها، ورودی و خروجی، صندوق و غیره از اهمیت خاصی برخوردار است.

چیدمانی که بر طبق اصول انجام نشده باشد باعث خستگی مشتریان و درنتیجه دیده نشدن بخشی از کالاهای فروشگاه خواهد شد. مدیریت چیدمان در فروشگاه های زنجیره ای که طیف گسترده ای از محصولات را ارائه میدهند، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

چیدمان صحیح موجب استفاده بهینه از فضای فروشگاه می شود. این امر کمک می کند تا از میزان فروش انواع محصولات آگاه شده و  این نتایج در برنامه ریزیهای فروش مورد استفاده قرار می گیرد.

در این راستا موارد زیر را می توان بعنوان اصول کلی و اولیه چیدمان فروشگاه ذکر نمود:

  • تاریخ انقضاء: کالاهایی که تاریخ انقضای آنها نزدیکتر است باید جلوی قفسه و در دسترس قرار بگیرند تا میزان کالاهای مرجوعی و ضایعات کاهش یابد.
  • امکان لمس کالا: محصول باید جایی قرار گیرد که مشتری بتواند به راحتی کالا را لمس کند.
  • امکان مقایسه: کالاهای مشابه را کنار یکدیگر و در یک قفسه قرار دهید تا مشتری بتواند برندهای مختلف را باهم مقایسه کند.
  • القای حس آرامش: نورپردازی و رنگ بندی فضاهای داخلی فروشگاه باید در جهت افزایش آرامش مشتری و افزایش مدت زمان حضور وی در فروشگاه باشد.  موسیقی نیز برای این منظور درفروشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا آنجا که موسیقی ویژه فروشگاه ها تهیه می شود.
  • امکانات ویژه: فراهم کردن امکانات مخصوص معلولین و سالمندان و همچنین امکان تردد راحت مادران همراه با کودکانشان نقش اثرگذاری در افزایش سطح رضایت مشتریان و افزایش احتمال بازگشت وی به فروشگاه دارد.
  • دکوراسیون داخلی: چیدمان ساده با استفاده از اصول رنگ شناسی برای نمایش هرچه بهتر محصول و جلب توجه مشتری به سمت کالا موثر است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *